Metsaleu aasta Filmiõhtud 

The Burning Issue

Metsaelu aasta avaüritusena kutsume Sind kahel järjestikusel õhtul vaatama BirdLife Internationali kaudu meieni jõudnud  filmi The Burning Issue. 

Euroopa Liidu plaan üleminekuks taastuvatele energiaallikatele on kahtlematult oma ambitsioonikuselt eeskujuks kogu maailmale. Aga nagu suurte ja keeruliste plaanide puhul tihti, on ka selle plaani detailides tunda kuradi kurikavalat kätt. Antud juhul võimaldab see hea eesmärgi nimel metsade ja põllumajandusmaastike elurikkuse hinnaga hõlptulu teenimist.

Tänavu üleilmse linnukaitse ühingute katusorganisatsiooni BirdLife Internationali ning ühingu Transport&Environment ettevõtmisel valminud dokumentaalfilm The Burning Issue paljastab sedasorti lugusid Euroopa mitmest otsast. Ehkki Eestit siin filmis ei vaadata, annab see ehk hea noodivõtme ka Eestis selliste arengute olemuse nagu puidupõletamise plaanid Auvere kateldes, mõistmiseks ja teritab silma ajaks, kui plaanid juba detailsemaks saavad.

Film on inglise keeles, eestikeelse tõlketa. Seda aitab sisse juhatada Sini Eräjää BirdLife Internationali Brüsseli kontorist, kelle igapäevatöö on just filmis avalduvate detailikuradite leidmine Euroopa Liidu poliitikainstrumentidest ning nende asjaosaliste ette toomine.

Filmivaatamine toimub Tallinnas MTÜ Monod maailmahariduskeskuses, Telliskivi loomelinnaku B hoones 10.05 ja Tartus Tartu Loodusmajas Lille tänaval 11.05  - mõlemal pool alustame kell 18.00 Uuri lisa ka filmiõhtute Facebooki sündmuste juurest (Tallinnas ja Tartus).

Filmiõhtu on tasuta. Ühise filmivaatamise teevad võimalikuks ELFi püsiannetajad - ka Sinu panus on väga oodatud.