Suvine Hiiumaa, Kassari ja Sääretirp manavad kahtlemata iga talgulise vaimusilma ette mõnusaid kujutelmi sinisest suvetaevast, jahutavast mereveest ja õdusast puhkusest. Käina talgud on suurepärane võimalus ühendada meeldiv kasulikuga: rohelusse mattunud Hiiumaa ja imekauni Kassari vahele jääb madal Käina laht, mille kallastel leidub niidurüdi pesitsuspaiku. Nimetatud rannaniidud on aga kohati ebasündsalt kadakaid täis kasvanud, muutudes seeläbi rüdile elamiskõlbmatuks.

Niidurüdi saabub siiakanti aprilli lõpus ning lahkub juuli keskpaigaks, pärast pesitsuse lõppu. Tänapäeval on varasemalt oluliselt arvukamat niidurüdi jäänud meie rannaniitudele pesitsema umbes 200 paari. Põhjustena võib nimetada nii elupaikade kadu kui kisklussurvet. Talgutööga rannaniite kadastikest puhastades saame anda olulise panuse niidurüdi pesitsusalade seisukorra parandamiseks. Töö käigus kogume mahasaetud kadakad hunnikutesse kokku ning võimaluse korral põletame kohe, võttes sedaviisi varjevõimaluse kährikutelt, rebastelt ja teistelt kiskjatelt, kes võiksid vastasel korral niidurüdidele märkamatult ligi hiilida ja linde ära napsata.

Kui rüdide heaks rannaniidu taastamisest aega üle jääb, käime läbi ka mõned piirkonnad Luidjal, et põletada mullustest talgutest sinna jäänud kibuvitsahunnikud ning eemaldada uusi võsusid. Tööst vabadel hetkel naudime Hiiumaa hunnitut maastikku ja oivalist pärandkultuuri, taustaks Muinastulede Öö lõkked. Looma- ja keskkonnasõprade rõõmuks on sellel talgul pakutav toit täistaimne ehk vaba loomsetest toorainetest.

Talguid juhivad vabatahtlikud talgujuhid Triin Libe ja Farištamo Eller. Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

NB! Enne talgutele registreerimist loe palun läbi koroonaviirusega seonduv info.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Käina rüditalgud Muinastulede Ööl
(täistaimetoiduga)
  • Talgutööd: Kadakavõsa eemaldamine rannaniidult ja okste kokkuvedu hunnikutesse.
  • Ööbimine: Ranna talus, voodites. Kes soovib, võib puhkemaja kõrval telkida.
  • Toitlustus: Täistaimetoit kolm korda päevas. Süüa valmistame toimkondades.
  • Kaasa võtta: Tööks sobilikud riided, soojad vahetusriided, saunatarbed, soovi korral telk.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 21 või 35 EUR. Uuri lähemalt siit.
  • Hinna sees: Toit, majutus, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Kolmapäeva, 25. augusti õhtul või grupi täitumisel.
  • Kogunemine: Neljapäeva, 26. augusti pärastlõunal Rohuküla sadamas. Kiirematel on võimalik Tartust küüti saada ELFi minibussiga. Üksikasjade täpsustamiseks võtab talgulistega ühendust talgujuht.
  • Grupi suurus: 9
  • Vaata lisaks: Loe niidurüdi talgutest lähemalt ja uuri niidurüdi kaitse tegevuskava.