Metsise seiretalgud Ohepalus (eesti ja  vene keeles)

Vabad kohad!

Registreeru

Metsise seiretalgud Ohepalus (eesti ja  vene keeles) 31. mai - 3. juuni 2021

Metsised asustavad meie mail peamiselt rabaservade vanu männikuid, kus on piisavalt neile sobivaid toidutaimi, rasket lindu kandvaid okslikke männipuid ja varjumispaiku kiskjate eest. Oma silmatorkava käitumise, erilise toiduvaliku ja koguka keha tõttu on metsis ökosüsteemis habras lüli. Märgatav langus tema arvukuses on pannud paljud looduskaitsjad muretsema. Talgulistega saame olla abiks selle linnuliigi elupaikade kasutuse uurimisel.

Vaata lähemalt

Noorte talutalgud Osmussaarel (vanusepiir 15-35)

Noorte talutalgud Osmussaarel (vanusepiir 15-35) 28.-30. mai 2021

Kiviste klibuvallidega ääristatud Osmussaar pakub avastamishuvilisele nii mõndagi põnevat. Siinsed lodjapuurohked loopealsed on koduks mitmekesisele taimestikule; trepilaadsete looduslike astmetega pankrannikul leidub krokodille meenutavaid settesooni; pärandkultuurifännid saavad vana kabeli ümbruses konnates otsida jälgi hävinud külahoonetest ning militaarsõpradele pakuvad närvikõdi maa-alused punkrid. Nendele talgutele ootame noori vanuses 15-35 aastat, kes tahavad keskkonnasõbralikust liha tootmisest ja pool-looduslikest kooslustest rohkem teada saada.

Vaata lähemalt

Noorte talutalgud Hauka Farmis Põlvamaal (vanusepiir 15-35)

Vabad kohad!

Registreeru

Noorte talutalgud Hauka Farmis Põlvamaal (vanusepiir 15-35) 21.-23. mai 2021

Hauka Farm Põlvamaal tegeleb mahelammaste ja -köögivilja kasvatamisega, mistõttu on selle talgu puhul tegemist suurepärase võimalusega saada aimu ökoloogilisest põllumajandusest. Haukas saame abiks olla nii karjaaia ehitamise kui sooohakate tõrjumisega. Nendele talgutele ootame noori vanuses 15-35 aastat, kes tahavad keskkonnasõbralikust liha tootmisest ja planeedisõbralikust toitumisest rohkem teada saada.

Vaata lähemalt

Alutaguse lendoravatalgud II

Alutaguse lendoravatalgud II 21.-23. mai 2021

Varjatud eluviisiga ja haruldane lendorav on üks ütlemata põnev ja armas loom, kes tegutseb valdavalt videvikus ja öösel. Tema hääletud hüpped puult puule ulatuvad sageli 20–50 meetrini ning liuglemise suunda saab ta muuta sabaga tüürides. Maandumisel toimivad lennusekurrud langevarjuna, mis aitab hoogu pidurdada. Lendorava arvukuse langemise pidurdamiseks on tarvis kaitsta tema elupaiku ning tagada elupaikade omavaheline sidusus liikumiskoridoride ning raielankidel noorendike abil.

Vaata lähemalt

Alutaguse lendoravatalgud

Alutaguse lendoravatalgud 14.-16. mai 2021

Tänavu on esmakordselt ELFi talgutel võimalik olla abiks ELFi vapiloomale: lendoravale. Kuna varjatud eluviisiga lendorav on Eestis väljasuremise piiril, leidub vähe neid, kellel on olnud õnne seda imetajat oma silmadega näha. Öise eluviisiga loom on väikeste mõõtmetega, liigub peaaegu hääletult ning varjub päevasel ajal puuõõntesse. Alutaguse metsadesse koondunud populatsioone ohustavad elupaikade isoleeritus ja kadumine, kisklus, pesapuude raie ja häirimine. Kuidas saaksime talgulistega lendoravat aidata?
Vaata lähemalt

Prügikoristustalgud Maarjamäel

Prügikoristustalgud Maarjamäel 8. mai 2021

Maarjamäe paekallas Tallinnas pakub oivalisi vaateid Tallinna lahele. Tegemist on osaga Balti klindist ja kõige ulatuslikuma paekivipaljandiga pealinnas. Lisaks maalilisele panoraamile on Maarjamäe koduks ka mitmele haruldasele taimeliigile. Kahjuks on aga siiakanti tekkinud mitmeid prügihunnikuid, mis lisaks vaatepildi risustamisele rikuvad ka taimeharulduste püsielupaika.
Vaata lähemalt

Noorte talutalgud Ruhnus (vanusepiir 15-35)

Noorte talutalgud Ruhnus (vanusepiir 15-35) 7.-9. mai 2021

Milleks reisida välismaale, kui siinsamas kodumaal leidub üks ütlemata kauge ja põnev avastamist väärt saar: Ruhnu. Praamisõit Pärnust saarele kestab pea kolm tundi ja kohale jõudes oledki justkui maailma äärel. Sügavroheliste metsade ja kaunite valkjaskollaste liivarandadega saar on paik, mida lihtsalt peab oma silmadega nägema. Nendele talgutele ootame noori vanuses 15-35 aastat, kes tahavad keskkonnasõbralikust liha tootmisest ja poollooduslikest kooslustest rohkem teada saada.
Vaata lähemalt