2019. aasta talgud
Must-toonekure talgud Järvakandis 22.-24. november 2019
Lamminiidu talgud Süvahavva külas 1.-3. november 2019
Prügikoristustalgud nahkhiirte talvituspaigas Vääna-Postil III 19. oktoober 2019
Allikasoo talgud Jõgevamaal Mustallikal 4.-6. oktoober 2019
Neeruti mudakonna talgud 27.-29. september
Pandivere kõrgustiku põhjaosas asuv Neeruti on eelkõige tuntud kui Eesti esinduslikem oosistik, mille kujunemisel, võta sa kinni, oli kandvam roll kas ca 12 500 aastat tagasi taandunud mandrijääl või hoopis siinkandis kõvasti rahmeldanud Kalevipoja adrahõlmadel? Igatahes on siinsed mägised maastikud koos järvesilmadega paelunud puhkajaid juba noist kaugetest aegadest, mil väljasõidud rohelisse alles said argielu osaks.
Vaata lähemaltKõretalgud Saastna rannaniidul MAFFi ajal 20.-22. september 2019
ELFi X moositalgud Palupõhjas 13.-15. september 2019
Vatla kõretalgud 6.-8. september 2019
Manilaiu kõretalgud II 30. august - 1. september 2019
Osmussaare talgud III 29. august - 1. september 2019
Osmussaarel on meie tublid talgulised käinud juba hulk aastaid ja saarega sinasõbraks saanud. Hea sõber, kui Sa pole veel sellele väikesele maagilisele saarele jõudnud, on nüüd just õige aeg. Võta kaaslane seltsiks ja tule!
Vaata lähemaltOsmussaare talgud II 22.-25. august 2019
Soome lahe väravat valvav Osmussaar on paljude jaoks tundmatu maa, seega salapära ja müstikat jagub siin küllaga. Viikingiaegset legendi skandinaavlaste peajumala Odini matmisest saarele märgib saare rootsikeelne nimetus Odensholm ja Odini haua leidmise kihk võiks vallata igaüht, kes oma kanna sellel paeklibusel maalapil maha toetab.
Vaata lähemaltKõretalgud Harilaiu poolsaarel 20.-23. august 2019
Saaremaa äärmises loodetipus asub saare omapärasemaid, "noori" poolsaari – Harilaid. Peamiselt liivast ja klibust koosnev maalapp on liigirikas kaitsealuste taimede poolest ja on soodus peatuspaik merelindudele. Eeskätt ootab aga pikisilmi ELFi talgulisi Harilaiule meie rannikualade tähelepanuväärsemaid ja järjest harvemini kohatavaid kahepaikseid – juttselg-kärnkonn ehk kõre.
Vaata lähemaltOsmussaare talgud 16.-19. august 2019
Suvelõpp on käes ja enne sügistorme on paslik kopsud taas Osmussaare karget tuult täis tõmmata, et kontorirutiin kergem taluda oleks. Jätkuvalt mere kujundada olev klibuste randadega Osmussaar asub Eesti looderannikul. Ta on parajalt väike saarele paari tunniga ringi peale tegemiseks ja parajalt suur meeltele ikka millegi uue avastamiseks. Siit leiab huvitavat nii taime- kui kivimisõber, ajaloo- kui linnuhuviline. Ja mis võiks olla parem viis aktiivseks puhkuseks kui üks väike talgureis saarele mere süles, eemal argisekeldustest?
Vaata lähemaltSaarnaki orhideetalgud 7.-11. august 2019
Tahu rüditalgud 7.-10. august 2019
Mis teeb eriliseks Haapsalu Tagalahe ja Noarootsi rannikulõugaste südames asuva Silma looduskaitseala? Lisaks sellele, et madalmereline piirkond on üks tähtsamaid mageveekalade kudemispaiku Väinamere piirkonnas ja laiduderikas Haapsalu laht on oluline pesitsuspaik tuhandetele vee- ja rannikulindudele. Lisaks sellele, et ala muudab ainulaadseks siinsete maastike ja eluslooduse mitmekesisus ning jätkuv maakerge?
Vaata lähemaltKumari talgud 3.-7. august 2019
Kesselaiu talgud 2.-5. august 2019
Kesselaid on Eesti vanim ja kõrgeim laid, mida Saaremaa praamil pilku põhja poole hoides on keeruline mitte märgata. Kohati kuni 15 meetrit üle merepinna kõrguvat kollakashalli pankrannikut krooniv kuusemets kujundab Suures väinas seilaja jaoks pigem Skandinaaviale kui Eestile omase maastikupildi. Talgulistele palju tuttavamad on aga pea poolt saare ca 2 ruutkilomeetrisest pindalast katvad kadastikud, mis aastakümnete jooksul loopealsetel võimust on võtnud. Nii, et teistel elusolenditel kipub ruumi aasta-aastalt üha vähemaks jääma.
Vaata lähemaltVereva lemmaltsa tõrje Karulas II 2.-4. august 2019
Rahvusvaheline soode taastamise talgutriatlon: Feodori-Tudu-Sirtsi 31. juuli - 9. august 2019
Talgud Dzukija rahvuspargis (Leedu) 1.-5. august 2019
Eestimaa Looduse Fond ei korralda talguid mitte üksnes kohaliku elurikkuse hüvanguks, vaid aitab loodusväärtuste säilimisele kaasa laiemalt. Koostöös Leedu Looduse Fondiga pakume ainulaadset võimalust hooldada sookilpkonna ja silenastiku elupaiku Leedu lõunapiiril asuvas Dzūkija rahvuspargis. Euroopas üliharuldaste liikide säilimist aitame tagada koos võõrustajatega, saades niimoodi osa meile küll lähedase, kuid ajaloolt ja kultuurilt siiski eriomase balti naabri hingelaadist. Lisaks kuulub talgupaketti tutvumine Leedu ürgseima ja metsarikkaima, hiiglaslike düünide ja maaliliste jõekestega pikitud piirkonnaga.
Vaata lähemaltKäina rüditalgud 29. juuli - 1. august 2019
Olid ajad, mil niidurüdi jaoks sobivaid elupaiku kujundasid ürghobused ja metsikud sõralised. Tänapäeval on niidurüdi meeliselupaikadeks märjad rannaniidud, mille avatuna hoidmiseks tuleb järjepidevalt karjatada loomi ning hoida ära võsa ja pilliroo pealetung. Nagu mitmel varasemal aastal, pakime seljakotid ja seilame vaprate kaastalgulistega Käina lahe äärsetele Kassari rannaniitudele. Siinsel Hiiumaal niidurüdide võtmealal on tubli talupere oma valduseid lindude ja muu elustiku jaoks hooldanud aastaid, kuid kohapealsele kadakavõsale uue ja vana näitamiseks on teretulnud iga talgulik kätepaar!
Vaata lähemaltRahvusvahelised kõretalgud Manilaiul 29. juuli - 1. august 2019
Võilaiu rüditalgud 25.-28. juuli 2019
Abruka rüditalgud 25.-28. juuli 2019
On
kusagil lainete süles
üks kaunis ja haljendav saar.
On
sinine taevas ta üle
ja meri on sinine ka.
Niisiis taas Abrukale, talgulisi kahe maa ja kolme mere taha kutsuvale maalapile, mille on kuulsaks kirjutanud vennad Tuulikud ja laulusalmi sisse pannud nende vanem õde Salme.
Vaata lähemaltRahvusvahelised harivesiliku talgud Haanjas 23.-28. juuli 2019
Rahvusvahelised talgud Matsalus Metsküla rannaniidul 19.-23. juuli 2019
Hobulaiu talgud 18.-21. juuli 2019
ELFi suvekooli järeltalgud Palupõhjas 15.-17. juuli 2019
Vikatite luiskamise kaja Palupõhja ümbruse puisniitudel on vaevalt vaibuda jõudnud, kui juba kutsume tublisid talgulisi taas heinakaarele. Et üks õige heinategu kestab rohkem kui suvekooli niitmispraktikale aega antud, ootab suvesüdames parajalt krõbedaks kuivanud väärt kraam kokku riisumist ja puisniidult ära vedamist. Ikka selleks, et anda äsjapügatud rohukamarale järjekordne impulss pärandmaastikul elurikkuse edendamiseks.
Vaata lähemaltELFi talgute suvekool Palupõhjas 11.-14. juuli 2019
ELFi talgute suvekool kutsub taas kokku loodussõbrad, kes peavad lugu niitmisest ja pärandkultuurist. Uue asjana olgu kohe öeldud, et sel aastal lõpetame suvekooli eriti uhkelt ja peame maha üle-eestilise niitmisvõistluse Eesti Rahva Muuseumi naabruses Raadil.
Vaata lähemaltRammu saare talgud II 8.-11. juuli 2019
Harilik kukemari on söödavate mustade marjadega taim, mille puhmikuid võib Eestis kohata rabamätastel ja rabastuvates metsades, harvem madal- ja siirdesoodes. Mõningatel Põhja-Eesti saartel, näiteks Aksil ja Koipsil, leidub aga midagi hoopis harukordsemat: kukemarjad kasvavad laiuva sügavrohelise vaibana ja sellist kooslust nimetatakse kukemarjanõmmeks. Kõige esinduslikum nõmm asub Kolga lahes Rammu saarel ja siin kasvab hariliku kukemarjaga läbisegi alamliiki põhja-kukemarja, mis on Eestis haruldane.
Vereva lemmaltsa tõrje Karulas 29. juuni - 2. juuli 2019
Niitmistreening Tartus 10. juuni 2019
Prügikoristustalgud nahkhiirte talvituspaigas Vääna-Postil II 2. juuni 2019
Prügikoristustalgud nahkhiirte talvituspaigas Vääna-Postil 5. mai 2019
Prügikoristustalgud nahkhiirte talvituspaigas Ülgasel 27. aprill 2019
Rammu saare talgud 12.-14. aprill 2019
Teeme Ära stardipakettide pakkimistalgud 29. märts ja 30. märts 2019