ELFi suvekooli järeltalgud Palupõhjas

Vabad kohad!

Registreeru

ELFi suvekooli järeltalgud Palupõhjas 22.-24. juuli 2018

22. juuli, pühapäeva õhtupoolikul koguneme Palupõhjas, et viia lõpuni heinategu Palupõhja ümbruse puisniitudel, millega tublid talgulised suvekooli käigus juba algust tegid. Vajadusel niidame vikatitega veel heina, riisume niidetud heina kokku ja kanname puisniidult ära. Tööd jagub teisipäeva, 24. juuli õhtuni.
Vaata lähemalt

ELFi talgute suvekool Palupõhjas

Vabad kohad!

Registreeru

ELFi talgute suvekool Palupõhjas 19.-22. juuli 2018

Eestimaa Looduse Fondi talgute suvekool tuleb taas! Juba viiendat korda saavad talgusõbrad kesksuvel kokku, et üheskoos vikatitega puisniidul heina niita, töö tegemise vahele põnevaid ettekandeid ja pärimusmuusikat kuulata ning head seltskonda nautida.

Suvekool toimub ka sel aastal Palupõhjas, Tartumaal. See on üks ehe paik Emajõe kaldal sügaval Alam-Pedja Looduskaitsealal. Niitmistööd teeme Palupõhja ümbruse niitudel, suvekooli elu keerleb Palupõhja Looduskooli territooriumil.

Vaata lähemalt

Konnade üle tee aitamise talgud

Konnade üle tee aitamise talgud Aprill 2018

Üha enam pikenev päev ja soojendav päike utsitavad loodust tagant, käes on ärkamise aeg! Ärkamas on ka konnad, kes asuvad talvekodust kudemisalade poole teele mööda ürgseid rändeteid. Paraku ristuvad need inimeste liikumisradadega, kus igal aastal hukkub autorataste all loendamatu arv kahepaikseid.
Vaata lähemalt

Talgud Manijal

Talgud Manijal 6.-8. aprill 2018

Piklik ja kitsuke Manija ehk Manilaid oli varemalt tõeline kõrede paradiis, kus valjud konnakontserdid olevat lausa magamist seganud. Tänaseks on laiu kõreasurkond suuresti kahanenud, kuid häving ei ole veel pöördumatu. Vahepealsetel aastatel paiguti unarusse jäetud rannaniite ja karjamaid hooldades on võimalik taastada siinsel maastikukaitsealal kõrele meelepäraseid elupaiku. Vaata lähemalt

Teeme Ära stardipakettide pakkimistalgud

Teeme Ära stardipakettide pakkimistalgud 21. ja 22. märts 2018

Traditsiooniliselt paneme Teeme Ära talgupäevaks kokku igale talgujuhile mõeldud stardipaketi, mis on motivatsiooniks ja abimeheks talgute korraldamisel. Pakid pannakse kokku koostööpartnerite toel ja vabatahtlike abil talgukorras.
Vaata lähemalt

Talgud Rammu saarel

Talgud Rammu saarel 13.-15. aprill 2018

Kevad ei ole enam kaugel ning talguhooaeg võtab tuure üles. Märtsikuisel nädalavahetusel saab osa võtta kukemarjanõmme taastamistöödest Rammu saarel, kus raiume maha mände ja põletame oksad lõkkes. Lõõmavate tulekollete juures tegutsedes pole muret, et märtsikuise ilmaga jahe hakkaks. Ihuliikmetesse mõnusat soojust toovale talgutööle lisaks jätkub Rammul aega vahvateks avastusteks nii kohalikus looduses kui pärandkultuuri objektidel. Vaata lähemalt

Püsimetsa talgud Pokumaal III

Metsaelu aasta

Püsimetsa talgud Pokumaal III 10. märts 2018

Kuigi tänavune aasta on kestnud vaid paar kuud, on jõutud läbi viia juba kaks kolmepäevast talgut Pokumaal, kus eesmärgiks oli püsimetsa hooldamine. Nendes, kes nimetatud üritusele ei jõudnud või vastupidi, soovivad seal kogetud rõõmsaid hetki taas läbi elada, tekitab kindlasti elevust uudist, et märtsis on tulemas veel ühepäevane Pokumaa talgu.
Vaata lähemalt

Püsimetsa talgud Pokumaal II

Metsaelu aasta

Püsimetsa talgud Pokumaal II 16.-18. veeruar 2018

Eesti sajanda sünnipäeva nädala eelõhtu veetmiseks on raske ette kujutada midagi kohasemat kui meeleolukad talgud. No võtke näiteks need talgud siin Pokumaal: töö, mis hoiab metsa metsana ühes väga erilises paigas; seltskond, mis koguneb Eesti eri otsadest erineva tausta, teadmiste ja lugudega ning idüll, mida kogetakse nii looduses, söögilauas kui suitsusaunas. Suureks peonädalaks on see just õige häälestus. Vaata lähemalt

Püsimetsa talgud Pokumaal I

Metsaelu aasta

Püsimetsa talgud Pokumaal I 19.-21. jaanuar 2018

1994. aastal rabas nooremaid ja vanemaid lugejaid jalust üks raamat, mis ilusate piltide ja rahu sisestava teksti abil jutustas lugu tarnamättakeste salaelust metsa mattunud talukohas. Üsna selgesti oli ära tunda, et Lõuna-Eestis vanaduspäevi veetev Edgar Valter kirjeldab Pokuraamatus maailma, mis saab osaks inimesele, kes jätab kiirustamise, tarbijalikkuse ja pealiskaudsuse ning pühendub lihtsatele rõõmudele looduse rüpes. Täpselt nii, nagu ta ise oli juba mõnda aega teinud.
Vaata lähemalt