Must-toonekure talgud Karulas II

Must-toonekure talgud Karulas II 2.-4. november 2018

Karula kaunis kuppelmaastik ja tihedad metsalaamad on koduks mitmele kaitsealusele liigile. Teiste seas tasub esile tõsta must-toonekurge, kelle elujärje parandamiseks saavad inimesed nii mõndagi ära teha.
Vaata lähemalt

Must-toonekure talgud Luusikal

Must-toonekure talgud Luusikal 26.-28. oktoober 2018

Tumeda sulerüü ning punaste pikkade koibade tõttu müstilise ilmega must-toonekure käsi ei käi sugugi hästi. Nimelt jääb üha vähemaks elupaigaks sobilikke vanu loodusmetsi ning halveneb toidu hankimiseks vajalike väikeste ojade seisund. Niisiis jääb niigi madala arvukusega liigi isendeid üha vähemaks. Seetõttu kutsume talgulisi appi Lääne-Virumaale Luusikale, kus parandame ühe toitumisoja seisundit.
Vaata lähemalt

Must-toonekure talgud Järvakandis

Kimalase aasta

Must-toonekure talgud Järvakandis 26.-28. oktoober 2018

Vaid vähestel on olnud õnne kohata meile nii tuttava valge-toonekure süngeilmelist ja haruldast venda must-toonekurge. Ometigi on viimane, erinevalt valge-toonekurest, siinmail põlisasukas. Siiski on too tumeda sulerüü ja pikkade punaste jalgadega lind olnud Eestis alati vähearvukas ning inimeste uudishimulikest pilkudest eemale hoidev, mistõttu on vähe neid, kellel on saanud osaks au must-toonekurega silmast silma kohtuda.
Vaata lähemalt

Must-toonekure talgud Karulas I

Must-toonekure talgud Karulas I 19.-21. oktoober 2018

Eesti rahvusparkidest väikseim, Karula, võlub vaatlejat oma idüllilise maastikuga, kus künkad ja tumerohelised metsatukad vahelduvad hajatalude ja järvedega. Siinne maaliline loodus on koduks mitmele kaitsealusele liigile. Suuri metsaalasid armastab näiteks must-toonekurg, kes inimpelgliku linnuna otsib omale pesapuu sügavasse laande.
Vaata lähemalt

Talgud Rammu saarel III

Talgud Rammu saarel III 12.-14. oktoober 2018

Vaatad – ilus sügavroheline. Katsud – pehme ja vetruv; heidaks või peale magama. Need on kukemarjapuhmad Kolga lahes asuval Rammu saarel. Harilik kukemari on Maarjamaal tavaline taim, kuid maapinda lausaliselt katva mättavaibana kasvab ta vaid üksikutes kohtades: peamiselt mõnel Põhja-Eesti väikesaarel. Rammule lisab väärtust juurde veel tõik, et siin kasvab muuhulgas haruldast alamliiki põhja-kukemarja.
Vaata lähemalt

Põletustalgud Võilaiul

Põletustalgud Võilaiul 12.-14. oktoober 2018

Kas armastad hobuseid ja lõkketegemist? Kas tahaksid tulla koos laheda talguseltskonnaga väikesele asustamata saarele ja nautida ilusat sügisloodust? Kui jah, siis tule meiega Võilaiule!
Vaata lähemalt

Kõretalgud Alu karjääris

Kõretalgud Alu karjääris 28.-30. september 2018

Väike, mööda maapinda tatsav ja silmatorkava heleda triibuga seljal. See armas loomake on juttselg-kärnkonn ehk kõre. Lääne-Eestis ja Pärnumaal varem tavaline kahepaikne on jäänud haruldaseks – eeskätt sobilike elupaikade kadumise tõttu. Kõre koduks olid peamiselt rannaniidud ja -karjamaad, sest ta vajab avatud maastikku, kus on liikumisruumi, liivikuid ja sigimiseks sobilikke lompe.

Vaata lähemalt

Must-toonekure talgud Piirsalus

Must-toonekure talgud Piirsalus 28.-30. september 2018

Valge-toonekurg on eestlastele tuttav ja igapäevane lind, keda võib kohata põlluservades toitu otsimas ja korstnate otsas pesa punumas. Vähesed teavad aga tema tumedat venda must-toonekurge. Too müstilise ja sünge ilmega Toonela lind on inimpelglik ja hoiab asulatest eemale: metsasügavused on tema meelispesitsuspaigad. Erinevalt valge-toonekurest, kes jõudis Eestisse alles 19. sajandi keskpaiku, on must-toonekurg meie looduse põlisasukas.
Vaata lähemalt

Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes MAFFi ajal

Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes MAFFi ajal 21. - 23. september 2018

Eestist on leitud tervelt 14 liiki nahkhiiri. Paljud neist on aga siin oma leviala põhjapiiril ning seetõttu haruldased. Kuna siinmail ei leidu piisavalt palju looduslikke koopaid, kus nahkhiired saaksid talveunes karmi talveaja mööda saata, sõltuvad need tiivulised loomakesed inimkätega loodud rajatistest. Talvituvaid nahkhiiri leidub näiteks vanades kaevanduskäikudes, keldrites, kindlustes ja muudes hoonetes.
Vaata lähemalt

Vormsi talgud täistaimetoiduga

Vormsi talgud täistaimetoiduga 21.-23. september 2018

Looduskaunis Vormsi saar rannarootsi pärandkultuurist pakatavate küladega on ELFi talgulisi sügiseti võõrustanud juba mitmeid aastaid. Ja nagu juba tavaks kujunenud, teeme ka tänavu talgutööd Rumpo ninal. Hansase talu sooja südamega perenaine Aime oma tuntud külalislahkuses pakub meile taas öömaja ja kuuma sauna.
Vaata lähemalt

Maailma IX ELFi moositalgud Palupõhjas

Maailma IX ELFi moositalgud Palupõhjas 14.-16. september 2018

Käes on saagikoristuse aeg: valminud on maitsvad õunad, pihlapuud punetavad ning põlluveerest saab noppida mustjassiniseid mahlakaid põldmarju. Selliseid suurepäraseid loodusande ei saa jätta ometigi niisama vedelema. Niisiis käivad saagikoristusega käsikäes ELFi moositalgud. Ja juba üheksandat aastat järjest!
Vaata lähemalt

Mudakonna talgud Lohusuus

Mudakonna talgud Lohusuus 7. - 9. september 2018

Kes on harilik mudakonn? Tegemist on ühe ääretult armsa kahepaiksega, keda on kõige lihtsam meie ülejäänud konnadest eristada talle silma vaatamisega. Nimelt on mudakonna pupillid, erinevatelt teistest Eesti konnaliikidest, vertikaalsed ehk püstised. See väike, ümara keha ja suurte silmadega kahepaikne on ohustatud, sest on kadumas talle sobilikud elupaigad: mosaiikne maastik ja väikesed veekogud sigimiseks. Läheme üheskoos mudakonnale appi!
Vaata lähemalt

Kraavi tammitamise talgud Aidu looduskaitsealal

Kraavi tammitamise talgud Aidu looduskaitsealal 1.-2. september 2018

Septembrikuu alguses ootavad meid kraavi tammitamise talgud Aidu Looduskaitsealal Jõgevamaal. Kohanimi võib ajada segadusse ja tuletada meelde maalilist Aidu karjääri Ida-Virumaal. Sellegipoolest on ka Jõgevamaa Aidu küllaltki maaliline. Nimelt asuvad siin ürgmetsi meenutavad puistud ja vääriselupaigad. Varemalt on alal pesitsenud must-toonekurg ja aset leidnud metsisemängud.
Vaata lähemalt

Orhideetalgud Saarnaki laiul

Orhideetalgud Saarnaki laiul 1. - 5. september 2018

Saarnaki laid on koht, millest paljud on kahtlemata kuulnud, kuid vähem on seda maakildu omaenda silmadega näinud inimesi. Tegemist on tõeliselt võluva laiuga, kus taluõuel istudes ja ümberringi paiknevaid taastatuid hooneid vaadates oled justkui ajas sada aastat tagasi rännanud.
Vaata lähemalt

Rüditalgud Abruka saarel

Rüditalgud Abruka saarel 25. - 28. august 2018

Püsiv asustus Abrukal pärineb 18. sajandist ja kuigi tänapäeval on saar tegemas läbi metamorfoosi pigem suvituspaigaks, on siin siiski õnneks ka veel aastaringset asutust säilinud. Abrukal kohtame rikkalikult pärandkultuuri nii vanade talukohtade, tuulikute kui ka surnuaia näol. 
Vaata lähemalt

Niidurüdi talgud Käina lahe ääres II

Niidurüdi talgud Käina lahe ääres II 23. - 26. august 2018

Sellel korral pakime oma seljakotid ja seilame oma vaprate kaastalguliste nõu ja jõuga appi Käina lahe äärde. Tubli talupere on oma rannaniitu lindude ja muu elustiku jaoks hooldanud aastaid, kuid kuna seal on kadakas eriti kange levima, on kindlasti vaja ka meie talguliste panust, et võsale uut ja vana näidata. Sel talgul liituvad meiega ka rahvusvahelised vabatahtlikud.

Vaata lähemalt

Osmussaare II

Osmussaare II 19. - 22. august 2018

Suve lähenedes lõpule tuleb sellest võtta, mis vähegi võtta annab. Mis võikski olla parem viis mõnusaks puhkuseks toredate kaaslaste ja eheda laagrieluga kui üks väike talgureis saarele mere süles, kaugel tsivilisatsioonist?

Vaata lähemalt


Niidurüdi talgud Tahu
rannaniidul

Niidurüdi talgud Tahu rannaniidul 15. - 18. august 2018

Nagu Eesti vanasõnagi ütleb – terves kehas terve vaim! Mõnusa talgutööga võime just parasjagu oma hingele ja kehale sobivat toitu pakkuda ning pärast väärt tööst rõõmu ja meelerahu tunda. Sel talgul liituvad meiega ka rahvusvahelised vabatahtlikud.

Vaata lähemalt

Rabatammide ehitamise talgud Feodori soos

Rabatammide ehitamise talgud Feodori soos 10. - 16. august 2018

Paljude jaoks eksootilised ja tundmatud Feodori soo ja selle lähedal olev Tudusoo asuvad Ida-Virumaal, kuhu seekordsed rabatalgud meid viivadki. Rabas on mõnus ringi uidata, vaikust ja rahu nautida ja unustada end jahedasse pruuni laukavette hõljuma. Kõike seda ja veel enamgi koos mõnusa talgutööga värskes rabaõhus me neil talgutel kõigile rahvusvahelistele ja kohalikele osalejatele pakumegi.

Vaata lähemalt

Kanada kuldvitsa tõrje talgud Raadil III

Kanada kuldvitsa tõrje talgud Raadil III 9. august 2018

Aiamaadel kasvatatakse dekoratiivseid ja värvikirevaid õistaimi, millest mõned levivad paraku loodusesse ja hakkavad ohustama meie kohalikke taimekooslusi. Just nii on mitmel pool Eestis juhtunud ka kanada kuldvitsaga. Tartu külje all asuv Raadi on üks selliseid paiku, kus erkkollaste õitega võõrliik on asunud vohama. Raadil on väga esinduslikud aruniidud, millel kasvab mitmeid kaitsealuseid taimi. Niisiis tuleks kohaliku väärtusliku taimekoosluse säilitamiseks kanada kuldvits välja tõrjuda.
Vaata lähemalt

Osmussaare talgud I

Osmussaare talgud I 6. - 10. august 2018

Osmussaarel on meie tublid talgulised käinud juba hulk aastaid ja saarega heaks sõbraks saanud. Kui sina ei ole veel sellele väikesele maagilisele saarele jõudnud, on nüüd just õige aeg. Sel talgul liituvad meiega ka rahvusvahelised vabatahtlikud.

Vaata lähemalt

Võiduküla kõretalgud II

Võiduküla kõretalgud II 4. august 2018

Juttselg-kärnkonn ehk kõre on väikest kasvu ja armsa välimusega kahepaikne. Kevadsuvised kõrvulukustavad kõrekoorid rannaniitudel on nüüdseks muutunud haruldaseks nähtuseks, sest hoolduseta jäänud elupaigad kasvavad võsa ja roogu täis. Siin-seal on aga kõrepopulatsioonid ennast sisse seadnud endistesse liivakarjääridesse, kus leidub veel piisavalt avarust ja sigimiseks sobilikke tiigikesi. Üheks selliseks kohaks ongi Pärnumaal asuv Võiduküla.
Vaata lähemalt

Rüditalgud Võilaiu hoiualal

Rüditalgud Võilaiu hoiualal 2. - 5. august 2018

Kas sul tekib vahel tahtmine minna kuhugi kaugele ära, asustamata saarele, eemale linnavilinast ja stressisuminast, pista varbad merevette ja nautida kadakaseid merevaateid mõnusas seltskonnas? Kui jah, siis paki oma seljakott kokku, võta rõõmus talgumeel kaasa ja tule meiega Võilaiule!

Vaata lähemalt

Kõretalgud Harilaiu poolsaarel

Kimalase aasta

Kõretalgud Harilaiu poolsaarel 31. juuli - 3. august 2018

Kuigi nime poolest endiselt laid, on Harilaiust maakerke tulemusena saanud poolsaar, mis jääb Vilsandi rahvuspargi territooriumile. Muuhulgas paikneb Harilaiu rannikul kuulus kodumaine "Pisa torn": viltune Kiipsaare majakas. 
Vaata lähemalt

Talgud Karulas vereva lemmaltsa tõrjeks II

Talgud Karulas vereva lemmaltsa tõrjeks II 30. juuli - 1. august 2018

Karula rahvuspark on mõõtmetelt meie rahvusparkidest kõige väiksem, kuid siinses looduses leidub külluslikult mitmekesisust. Lõuna-Eestile omaste kaunite kuplite vahelt leiab nii aastatuhandete jooksul inimmõjul kujunenud pärandmaastikke kui ka põliseid metsamassiive. Järved ja metsasalud vahelduvad hajataludega ning hea õnne korral võib kohata mitmeid kaitsealuseid liike nagu näiteks must-toonekurge, mudakonna või harivesilikku. Siinseid taimekooslusi on aga asunud ohustama invasiivne võõrliik nimega verev lemmalts.
Vaata lähemalt

Kõretalgud Manijal II

Kõretalgud Manijal II 27. - 30. juuli 2018

Piklik ja kitsuke Manija ehk Manilaid oli varemalt tõeline kõrede paradiis, kus valjud konnakontserdid olevat lausa magamist seganud. Tänaseks on laiu kõreasurkond suuresti kahanenud, kuid häving ei ole veel pöördumatu. Vahepealsetel aastatel paiguti unarusse jäetud rannaniite ja karjamaid hooldades on võimalik taastada siinsel maastikukaitsealal kõrele meelepäraseid elupaiku.
Vaata lähemalt

Niidurüdi talgud Käina lahe ääres I

Kimalase aasta

Niidurüdi talgud Käina lahe ääres I 26. - 29. juuli 2018

Nüüd, kui üldse, on käes see aeg, kus tubli talgulise hing igatseb mere äärde rannaniitude avarust nautima ja tervistavat mereõhku hingama. Et olemine liiga üksluiseks ei läheks, on igati tervitatav ka ennast aeg-ajalt liigutada, ja mis võikski olla selleks sobivam viis kui paar päeva mõnusat talgutööd toredate kaaslaste seltsis.

Vaata lähemalt

ELFi suvekooli järeltalgud Palupõhjas

ELFi suvekooli järeltalgud Palupõhjas 22.-24. juuli 2018

22. juuli, pühapäeva õhtupoolikul koguneme Palupõhjas, et viia lõpuni heinategu Palupõhja ümbruse puisniitudel, millega tublid talgulised suvekooli käigus juba algust tegid. Vajadusel niidame vikatitega veel heina, riisume niidetud heina kokku ja kanname puisniidult ära. Tööd jagub teisipäeva, 24. juuli õhtuni.
Vaata lähemalt

Talgud Kumari laiul

Talgud Kumari laiul 21.-25. juuli 2018

Kumari laid: see on imetilluke kolmnurkne ja asustamata saareke keset Väinamerd; eraldatud ja eemal muu maailma kiirest sagimisest ja rutakast elurütmist. Kumari on koht, kus aeg liigub teises tempos ning stress ja muremõtted hajuvad kui nõiaväel. Siin saab proovida tõeliselt seikluslikku Robinson Crusoe elu: magada telgis, teha lõkkel süüa ning puhastada ihu karastavate meresuplustega.
Vaata lähemalt

ELFi talgute suvekool Palupõhjas

ELFi talgute suvekool Palupõhjas 19.-22. juuli 2018

Eestimaa Looduse Fondi talgute suvekool tuleb taas! Juba viiendat korda saavad talgusõbrad kesksuvel kokku, et üheskoos vikatitega puisniidul heina niita, töö tegemise vahele põnevaid ettekandeid ja pärimusmuusikat kuulata ning head seltskonda nautida.

Vaata lähemalt

Talgud Rammu saarel II

Talgud Rammu saarel II 5.-8. juuli 2018

Sügavrohelised ja pehmed kukemarjamättad, üle männilatvade piiluv tuletorn ja ninasõõrmeid täitev soolakas mereõhk. Sellel paradiislikul oaasil keset Kolga lahte on nimeks Rammu saar. Ajalooliselt on siin asunud kuni saja elanikuga kaluriküla, mille asukad sunniti pärast II maailmasõda nõukogude sõjaväelaste poolt lahkuma. 
Vaata lähemalt

Kanada kuldvitsa tõrje talgud Raadil II

Kanada kuldvitsa tõrje talgud Raadil II 11. juuli 2018

Aiamaadel kasvatatakse dekoratiivseid ja värvikirevaid õistaimi, millest mõned levivad paraku loodusesse ja hakkavad ohustama meie kohalikke taimekooslusi. Just nii on mitmel pool Eestis juhtunud ka kanada kuldvitsaga. Tartu külje all asuv Raadi on üks selliseid paiku, kus erkkollaste õitega võõrliik on asunud vohama. Raadil on väga esinduslikud aruniidud, millel kasvab mitmeid kaitsealuseid taimi. Niisiis tuleks kohaliku väärtusliku taimekoosluse säilitamiseks kanada kuldvits välja tõrjuda.
Vaata lähemalt

Kanada kuldvitsa tõrje talgud Raadil I

Kanada kuldvitsa tõrje talgud Raadil I 7. juuli 2018

Aiamaadel kasvatatakse dekoratiivseid ja värvikirevaid õistaimi, millest mõned levivad paraku loodusesse ja hakkavad ohustama meie kohalikke taimekooslusi. Just nii on mitmel pool Eestis juhtunud ka kanada kuldvitsaga. Tartu külje all asuv Raadi on üks selliseid paiku, kus erkkollaste õitega võõrliik on asunud vohama. Raadil on väga esinduslikud aruniidud, millel kasvab mitmeid kaitsealuseid taimi. Niisiis tuleks kohaliku väärtusliku taimekoosluse säilitamiseks kanada kuldvits välja tõrjuda. Vaata lähemalt

Kõretalgud Vatla karjääris

Kõretalgud Vatla karjääris 29. juuni - 4. juuli 2018

Kas sina oled juba kõrega kohtunud? Aga juttselg-kärnkonnaga? Kui ei, siis nüüd on selleks viimane aeg ning Vatla karjäär on üks neist paikadest Eestis, kus on selline võimalus olemas on. Suvine aeg on parim aeg tulla Vatlasse Läänemaal ja veeta toreda seltskonnaga üks mõnus talgureis. Selleks, et meeli linnamelust rahustada ja keha karastada, sobib looduses viibimine ja igaühele sobivas tempos füüsiline töö kõige paremini.
Vaata lähemalt

Riisa raba talgud Soomaal

Riisa raba talgud Soomaal 28. juuni - 1.juuli 2018

Meie talguaasta teised suvised talgud kutsuvad kõiki innukaid loodushuvilisi ürgsesse Riisa rappa omapärases Soomaa Rahvuspargis. See on paik, kus aastaaegu on tervelt viis tavapärase nelja asemel, kuna pea igal kevadel korduvad üleujutused keeravad harjutud maastikupildi päris pea peale ja lubavad mõnikord vaid kanuuga asju ajada.
Vaata lähemalt

Karula vereva lemmaltsa talgud I

Karula vereva lemmaltsa talgud I 25. - 29. juuni 2018

Selleks, et eesootavat suve mõnusalt paraja hooga käima lükata, on juuni lõpp parim aeg rõõmsa meelega toredate talgukaaslastega üks väike loodusele ja seega meile kõigile kasulik talgureis ette võtta. Nendelt talgutelt võib leida endale ka uusi toredaid sõpru väljamaalt, kuna tegu on rahvusvaheliste talgutega, kus ühise nõu ja jõuga kurikavala vereva lemmaltsa kimpu käime.

Vaata lähemalt

Võiduküla kõretalgud

Võiduküla kõretalgud 8.-10. juuni 2018

Juttselg-kärnkonn ehk kõre on üks armas väheldane konnake. Kunagi oli ta nii tavaline asukas meie rannaniitudel, et kõrekoorid vahel lausa kõrvulukustavaks muutusid. Seoses rannaniitude kinnikasvamisega on kadunud kõre jaoks sobilikud liivased ja avatud alad, mistõttu on tema arvukus langenud madalseisu. Loodus aga tühja kohta ei salli ja nii on kõrepopulatsioonid ennast siin-seal sisse seadnud endistesse liivakarjääridesse, kus leidub veel piisavalt avarust ja sigimiseks sobilikke tiigikesi. Üheks selliseks kohaks ongi Pärnumaal asuv Võiduküla.
Vaata lähemalt

Konnade üle tee aitamise talgud

Konnade üle tee aitamise talgud Aprill 2018

Üha enam pikenev päev ja soojendav päike utsitavad loodust tagant, käes on ärkamise aeg! Ärkamas on ka konnad, kes asuvad talvekodust kudemisalade poole teele mööda ürgseid rändeteid. Paraku ristuvad need inimeste liikumisradadega, kus igal aastal hukkub autorataste all loendamatu arv kahepaikseid.
Vaata lähemalt

Talgud Manijal

Talgud Manijal 6.-8. aprill 2018

Piklik ja kitsuke Manija ehk Manilaid oli varemalt tõeline kõrede paradiis, kus valjud konnakontserdid olevat lausa magamist seganud. Tänaseks on laiu kõreasurkond suuresti kahanenud, kuid häving ei ole veel pöördumatu. Vahepealsetel aastatel paiguti unarusse jäetud rannaniite ja karjamaid hooldades on võimalik taastada siinsel maastikukaitsealal kõrele meelepäraseid elupaiku.
Vaata lähemalt

Teeme Ära stardipakettide pakkimistalgud

Teeme Ära stardipakettide pakkimistalgud 21. ja 22. märts 2018

Traditsiooniliselt paneme Teeme Ära talgupäevaks kokku igale talgujuhile mõeldud stardipaketi, mis on motivatsiooniks ja abimeheks talgute korraldamisel. Pakid pannakse kokku koostööpartnerite toel ja vabatahtlike abil talgukorras.
Vaata lähemalt

Talgud Rammu saarel

Talgud Rammu saarel 13.-15. aprill 2018

Kevad ei ole enam kaugel ning talguhooaeg võtab tuure üles. Märtsikuisel nädalavahetusel saab osa võtta kukemarjanõmme taastamistöödest Rammu saarel, kus võtame maha mände ja põletame oksad lõkkes. Lõõmavate tulekollete juures tegutsedes pole muret, et märtsikuise ilmaga jahe hakkaks. Ihuliikmetesse mõnusat soojust toovale talgutööle lisaks jätkub Rammul aega vahvateks avastusteks nii kohalikus looduses kui pärandkultuuri objektidel.
Vaata lähemalt

Püsimetsa talgud Pokumaal III

Metsaelu aasta

Püsimetsa talgud Pokumaal III 10. märts 2018

Kuigi tänavune aasta on kestnud vaid paar kuud, on jõutud läbi viia juba kaks kolmepäevast talgut Pokumaal, kus eesmärgiks oli püsimetsa hooldamine. Nendes, kes nimetatud üritusele ei jõudnud või vastupidi, soovivad seal kogetud rõõmsaid hetki taas läbi elada, tekitab kindlasti elevust uudist, et märtsis on tulemas veel ühepäevane Pokumaa talgu.
Vaata lähemalt

Püsimetsa talgud Pokumaal II

Metsaelu aasta

Püsimetsa talgud Pokumaal II 16.-18. veeruar 2018

Eesti sajanda sünnipäeva nädala eelõhtu veetmiseks on raske ette kujutada midagi kohasemat kui meeleolukad talgud. No võtke näiteks need talgud siin Pokumaal: töö, mis hoiab metsa metsana ühes väga erilises paigas; seltskond, mis koguneb Eesti eri otsadest erineva tausta, teadmiste ja lugudega ning idüll, mida kogetakse nii looduses, söögilauas kui suitsusaunas. Suureks peonädalaks on see just õige häälestus.
Vaata lähemalt

Püsimetsa talgud Pokumaal I

Metsaelu aasta

Püsimetsa talgud Pokumaal I 19.-21. jaanuar 2018

1994. aastal rabas nooremaid ja vanemaid lugejaid jalust üks raamat, mis ilusate piltide ja rahu sisestava teksti abil jutustas lugu tarnamättakeste salaelust metsa mattunud talukohas. Üsna selgesti oli ära tunda, et Lõuna-Eestis vanaduspäevi veetev Edgar Valter kirjeldab Pokuraamatus maailma, mis saab osaks inimesele, kes jätab kiirustamise, tarbijalikkuse ja pealiskaudsuse ning pühendub lihtsatele rõõmudele looduse rüpes. Täpselt nii, nagu ta ise oli juba mõnda aega teinud.
Vaata lähemalt