Toimumisaeg: 15. – 21. august 2010  &  21. – 28. august 2010
ELFi talgud lähevad kaheks nädalaks jahtaga Runbjarn merele. Kahenädalane merereis mööda Eesti väikesaari kannab nime Talguregatt.  Talguregatt sai ELFi ja Puulaevaseltsi Vikan poolt ellu kutsutud selleks, et minna oma silma ja töökätega väikesaartega tutvust tegema. Kuulata maad kuidas saartel ja siinsel loodusel läheb, lüüa oma abikäed külge ning teha plaane tulevikuks.

Võtame kaasa paraja grupi talgulisi, tarvilikud tööriistad ja kahe nädala toidumoona, laeme need Runbjarnile ning asume veele. Regatt on jagatud kaheks etapiks, reisiliste peale- ja mahaminekuks randume 21. augusti pärastlõunal Saaremaal Roomassaare sadamas.

I  etapp 15. – 21. august Virtsu-Manija-Ruhnu-Roomassaare
II etapp 21. – 28. august Roomassaare-Abruka-Vahase-Vilsandi-Virtsu

Talgutöödeks on Abrukal puisniidu ja Vilsandil loopealse taastamine, Ruhnul hobusekopli äärest võsa võtmine ning Manijal kõre tiikide kaevamine, soovijad saavad kätt proovida ka sõnnikuviskamises.

Talguregati kajastamiseks avatakse blogi, kust leiab jooksvalt iga päev kokkuvõtte toimunust, saab näha regatil tehtud fotosid ning lugeda huvitavat taustainfot. Oodatud on reisiliste hulgast vabatahtlikud, kes soovivad kajastamisel kaasa lüüa, kas sõna, foto või filmikaameraga. Ka kõik teised regatti rikastavad panused osalejatelt on teretulnud!


Ööbimine:   Telkides.

Toitlustus:   Lihtne toit, kolm korda päevas. Toitu vaaritame kordamööda ise jahta pliidil või lõkkel. 
Kaasa võtta:   Santsukotti pane telk, magamiskott ja -matt, sööginõud, vihma- ja tuulekindlad riided, müts, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, ujumisriided, saunatarbed, päikse- ja putukakaitse. Omal kohal on laulik ja muusikariistad.

Osavõtutasu:   Ühel etapil osalemine 469,40 kr ehk 30 EUR (summa sisaldab käibemaksu).
ELFi talgujuhtidele tasuta.

Registreerumine lõpeb:   I  etapile kolmapäeval 11. augustil kl 15.
II etapile esmaspäeval 16. augustil kl 15.

Kogunemine:   15. augustil kl 14 Virtsu sadamas.
21. augustil kl 16 Roomassaare sadamas.

Grupi suurus:  15 + laeva meeskond


Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!
REGISTREERUMISEKS VAJUTA SIIA


NB! Kui soovijaid on rohkem kui pardale mahub, saavad eesõiguse need, kes ka varemalt ELFi talgutel kaasa on löönud. Seega lõpliku registreerimiskinnituse saadame kõigile registreerumistähtaja saabumisel.

Talguregatti toetab AS Tallinna Sadam