Suvine heinategu toob talvise hingerahu! Ja hingerahu saab veelgi priskem, kui heinateo vahele põimida karastavat ujumist, parajalt rattasõitu ning mõnusat äraolemist looduskaunis kohas. Erilist hõngu annab haruldane liigirikkus igas hangutäies heinas ning hanguhoidjate rahvusvahelisus.
Laelatu puisniit asub Puhtu-Laelatu looduskaitsealal Virtsu kandis ning on Eesti üks silmapaistvamaid kooslusi, hoides enda käes ka Euroopa liigirikkuse rekordit. Siin loendati ruutmeetrisel proovitükil 76 liiki soontaimi. Heinateoga aitame hoida ja hooldada neid väärtusi, meie tööks saab olema mahaniidetud heina kokkuriisumine ja kuhja ajamine. Laelatu puisniidul on heina tehtud juba sajandeid. Just tänu sellele on tekkinud nii liigirikas taimekooslus ja ilus pargitaoline maastik. Siinne looduslik tasakaal on väga õrn. Juba paariaastane paus hooldustöödes tähendaks harukordse liigirikkuse kadumist, mis ei pruugi kunagi taastuda.
Laelatule on tulemas ka talgulisi Suurbritanniast ja suhtlemine saab olema nii eesti, kui inglise keeles. Lisaks koos töötamisele võtame ette pisikesi matku ümbruskonda, teeme ühiselt süüa ja sauna. Talgud saavad olema ka eripärased oma transpordi korralduselt. Nimelt liigume elu- ja tööpaiga vahel ning ümbruskonnas ringi vaadates ainult jalgratastel. Jalgrattad laenutab meile Kaasaegsete Transpordilahenduste Keskus, muidugi võib tulla ka oma rattaga.
Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

PS Palume registreerumisel märku anda, kas oled tulemas oma jalgrattaga või soovid laenuratast.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Rahvusvaheline riisumine (nr 1) Laelatul
 • Ööbimine: Pivarootsi mõisa külalistemajas.
 • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toitu valmistame ise.
 • Kaasa võtta: Töö- ja vahetusriided, jalgrattakiiver, saunatarbed, ujumisriided ja soovitavalt päiksekaitsekreem ja sääsetõrjevahend.
 • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 360 kr või 550 kr (hinnad sisaldavad käibemaksu).
 • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
 • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt 13. juulil.
 • Kogunemine: Teisipäeva pealelõunal Virtsus (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
 • Grupi suurus: 6 (+ 5 inglast)
 • Vaata lisaks: Pilte eelmise aasta talgutest Laelatul.
  Rahvusvaheline riisumine (nr 2) Laelatul 28. - 31. juuli 2009