Tartus toimus 6. detsembril ELFi tänupidu 13. detsember 2019

Tartus, Aparaaditehase Erinevate Tubade Klubis, toimus 6. detsembri õhtul Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastuse toel iga-aastane Eestimaa Looduse Fondi tänupidu. Meeleolukat üritust väisas ca 100 külalist ning esindatud olid nii looduskaitsetalgutel osalenud talgulised, talgujuhid ja saeministrid; konnatalgulised; naftareostustõrje vabatahtlikud kui ka püsiannetajad ja teised ELFi tegevustele kaasaaitajad.

Vahva peoõhtu algas maitsva supi- ja pirukasööminguga, misjärel võtsid ELFi poolt sõna juhatuse aseesimees Siim Kuresoo, juhatuse liige Silvia Lotman ja talgukorraldaja Kadri Aller. Ühtlasi jagati kingitusi tublimatele looduskaitsevabatahtlikele. Konnatalgute läbiviijatest said preemia Robert ja Mariliis Sild, Galina Zajeva ja Marika Uussalu, kelle eestvedamisel päästeti tänavu maanteedel hukkumisest üle 8000 rändava konna Porkuni ja Tamsalu piirkonnas.

Looduskaitsetalguid toimus tänavu 49, neil osales 790 talgulist ning tehti 6996 tundi tööd. Ühtekokku on ELF järjepidevalt looduskaitsetalguid korraldanud juba 20 aastat ning tänavuse hooaja viimane talgu, mis toimus Järvakandi lähistel must-toonekure heaks, osutus üldkokkuvõttes 666. talguks. Nimetatud talgul puhastati must-toonekure toitumisoja kaldaid võsast ja seda 666 meetri jagu.


Looduskaitsetalgulistest pälvis Aasta Talguhundi tiitli Maie Matiek (osales 2019. aastal 14 korda talgutel) ja Pikaajalise Talgulise tiitli Kristina Mänd (osalenud ELFi talgutel ca 20 aastat). Tublide talgulistena märgiti ära Aleksander Tukk, Lilian Maaring ja Marje Kaaremaa. Aasta Talgujuhi tiitli pälvis Triin Libe; Aasta Rööprapsijaks nimetati Liis Kuusik (tegutseb paralleelselt nii talgujuhi kui saeministrina). Uute talgujuhtide seast kuulutati Aasta Uustulijaks Farištamo Eller, kes lisaks talgujuhtimisele teeb podcast'i "Keskkonnahoid on äge!". Aasta Saeministri tiitli vääriliseks tunnistati konkurentsitult Kirke Raidmets (osales 2019. aastal 15 korda talgutel, peamiselt saeministri, aga mõnel talgul ka talgujuhi või talgulisena) ning Kirke sai ka üleriigilise aasta vabatahtliku tunnustuse. Tublide saeministritena märgiti veel ära Vallo Tõnuvere (ühtlasi pälvis ta Politsei- ja Piirivalveameti aasta vabatahtliku tiitli), Toomas Roosalu, Maikl Saar ja Hannes Lõhmus. Tubli panuse eest sootalgute läbiviimisel tänati Liina Remm'i ja Mihkel Rünkla't. Laste ja noorte kategoorias pälvisid Noore Talguhundi tunnustuse Keiro Tõnuvere ja Maksim Smonin.


Pärast pidulikke sõnavõtte ja kingituste jagamist jätkus pidu Kadri Laube ja Marju Varblase duoga, kes esitasid rahvapillidel muhedaid lugusid ja utsitasid peolisi tantsu vihtuma. Lisaks oli üritusel võimalik talgujuhi Elena Shkuti juhendamisel harjutada žongleerimist.

Tänuürituse pildigaleriid saab näha siin. Kohtume uue talguhooaja alguses!

Värsket

  • Talgukorraldaja käis Terevisioonis sootalgutest rääkimas 1. juuni 2020

    ELFi talgukorraldaja Kadri Aller käis 1. juuni hommikul soode teema-aastale kohaselt ETV saates Terevisioon sootalgutest rääkimas. Miks on tarvis soid taastada? Kus ja millal sootalgud toimuvad? Kes on sinna oodatud?
    Loe edasi

  • ELFi talgutel on tänavu soode teema-aasta 25. mai 2020

    Juba 2011. aastast alates on ELFi talguhooaeg olnud igal aastal pühendatud ühele kindlale kaitsealusele liigile või kooslusele, et juhtida tähelepanu nende kaitsmise vajalikkusele. Tänavu on järg jõudnud soode kätte ning ELFi 2020. aasta talgud, mis on ühtlasi meie 21. hooaeg, on kuulutatud soode teema-aastaks.
    Loe edasi