Naftareostustõrje grupijuhid said Kablis baaskoolitust 16. aprill 2019

12.-14. aprillil toimus Pärnumaal Kablis, Kosmonautika puhkekeskus baaskoolitus naftareostustõrje vabatahtlikele grupijuhtidele. Koolituse käigus saadi olulisi teadmisi ametkondade vahelisest suhtlusest hädaolukorras ning õliste lindude rehabiliteerimisest. Üritusel osales kokku 21 inimest.


Õnneks ei ole viimasel ajal Läänemerel suuremaid reostust põhjustavaid õnnestusi toimunud, kuid laevaliiklus merel muutub aasta-aastalt tihedamaks, mistõttu on ka reostusoht üha suurem. Naftaõnnetuse korral on väga oluline vabatahtlike abiliste kiire mobiliseerimine ja koordineerimine reostuse koristuseks ning eluslooduse päästel. Uute vabatahtlike koolitamiseks ning ametkondade vahelise suhtluse tõhustamiseks on ELFil tänavu käsil projekt "Vabatahtlike kaasamise võimekuse kasvatamine reostustõrjes". Nimetatud projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ning siia alla kuulub ka Kablis toimunud koolitus.Koolitusel tutvustasid ELFi töötajad Siim Kuresoo, Kadri Aller ja Aleksei Lotman ELFi senist tegevust naftareostustõrjes, vabatahtliku töö võimalusi ELFis ning merereostuse mõju elusloodusele. Haapsalu päästekomando pealik Andres Kaljura ja Lihula päästekomando pealik Mikk Luuk tutvustasid Päästeameti tegevust kriisiolukorras ja vabatahtlike päästjate kaasamist. Teet Koitjärv Keskkonnaametist andis ülevaate Keskkonnaameti tegutsemisest ja käsuliinidest hädaolukorras ning tutvustas eluslooduse päästeplaani. Viimane koolituspäev oli reserveeritud Agni Kaldmale Keskkonnaministeeriumist, kes andis detailse ülevaate õliste lindude päästmise ja pesemisprotsessidest.
 Kui oled huvitatud naftareostustõrje vabatahtlikuks grupijuhiks saamisest, kes hädaolukorras juhendaks nn tavavabatahtlikke, kes pole väljaõpet saanud, siis võta ühendust ELFi vabatahtlike koordinaatori Kadri Alleriga: kadri.aller@elfond.ee.

Teematalgud

Värsket

  • Tartus toimus 6. detsembril ELFi tänupidu 13. detsember 2019

    Tartus, Aparaaditehase Erinevate Tubade Klubis, toimus 6. detsembri õhtul iga-aastane Eestimaa Looduse Fondi tänupidu. Meeleolukat üritust väisas ca 100 külalist ning esindatud olid nii looduskaitsetalgutel osalenud talgulised, talgujuhid ja saeministrid; konnatalgulised; naftareostustõrje vabatahtlikud kui ka püsiannetajad ja teised ELFi tegevustele kaasaaitajad.

    Loe edasi

  • Saeminister Vallo PPA aasta vabatahtlikuks 20. november 2019

    Vallo Tõnuvere on vanemkorrakaitseametnik Lõuna prefektuuris - usin töömesilane ja eeskujulik teenistuja. See pole aga sugugi kõik, sest Vallo on ka tubli pereisa ning ühtlasi käib ta koos poja Keiroga tihti ELFi looduskaitsetalgutel. Vallo toimetab ELFis vabatahtliku saeministrina ehk tegutseb talgutel mootorsaagide ja võsalõikuritega. Tänu Vallole ja teistele vabatahtlikele on taastatud rannaniite ja loopealseid, niidurüdi, mudakonna ja muude kaitsealuste liikide elupaiku.

    Loe edasi