Konnad Teelt koroonaajal 30. juuni 2020

ELFil on hea meel teatada, et kuigi COVID-19-st lähtuv eriolukord mõjus kehvasti majandusele, on mõju konnade elule olnud igati positiivne. Kuigi avalikult konnatalguid välja ei kuulutatud, aitasid mitmeaastase kogemusega talgujuhid koos pere või sõpradega oma kodukandis kahepaikseid sellegipoolest, jälgides hoolikalt eriolukorra reegleid.

Kui tavaliselt aidatakse Konnad Teelt kampaania käigus aastas üle tee umbes 14 000 kahepaikset, siis tänavu on see number olnud peaaegu 22 000! Päästetud kahepaiksetest olid 97% harilikud kärnkonnad.


Suurimad päästeaktsioonid toimusid järgmistes paikades:
* Robert Sild & Co Lääne-Virumaal Porkunis: 10014.
* Aire Narits & Co Põltsamaal: 5548.
* Kristel Saarm & Kirke Raidmets & Co Tallinnas Astangul: 2176.
* Renna Reisi & Co Harjumaal Kaunissaares jm: 1864.

Rändekaarti vaadata ning pikemalt ja täpsemalt lugeda saab siit:
http://konnad.elfond.ee/uudised/paasteti-21800-kahepaikset

Värsket

  • Selgusid tänavused tublimad vabatahtlikud 7. detsember 2020

    Koroona-aastast hoolimatu oli tänavune talguhooaeg mastaapne; osaliste- ja elamusterohke. ELF tänab kõiki, kes 2020. aastal vabatahtliku tööga talgutesse panustasid. Aga nagu igal aastal, paistavad ka seekord mõned teiste seast kohe eriti hästi silma. Niisiis tõstame Talgukontori poolt esile...
    Loe edasi

  • ELF ja Keskkonnaministeerium sõlmisid koostöölepingu naftaõnnetuste puhuks 8. oktoober 2020

    7. oktoobril kirjutasid keskkonnaminister Rene Kokk ja ELFi poolt Siim Kuresoo Tallinna Lennusadamas Suure Tõllu pardal alla koostöökokkuleppele, mille kohaselt tulevad ELFi vabatahtlikud naftaõnnetuse korral appi õliga määrdunud linde päästma. Varemalt on ELF selleks tarbeks vabatahtlikke koolitanud erinevate projektide raames, näiteks Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastuse toel, kuid 2021. aasta sügisest alates paneb riik koolitustele püsivalt õla alla.
    Loe edasi