Sel suvel on tulemas palju võrratuid talguid!

Juulis ootame Sind appi Suvekooli järeltalgutele Palupõhjas (22.-24.07), Käina lahe äärde (26.-29.07) ja vereva lemmaltsa tõrjele Karulasse (30.07-01.08).

Talgukalender

 • Orhideetalgud Saarnaki laiul

  Orhideetalgud Saarnaki laiul 1. - 5. september 2018

  Saarnaki laid on koht, millest paljud on kahtlemata kuulnud, kuid vähem on seda maakildu omaenda silmadega näinud inimesi. Tegemist on tõeliselt võluva laiuga, kus taluõuel istudes ja ümberringi paiknevaid taastatuid hooneid vaadates oled justkui ajas sada aastat tagasi rännanud.
  Vaata lähemalt

 • Rüditalgud Abruka saarel

  Rüditalgud Abruka saarel 25. - 28. august 2018

  Püsiv asustus Abrukal pärineb 18. sajandist ja kuigi tänapäeval on saar tegemas läbi metamorfoosi pigem suvituspaigaks, on siin siiski õnneks ka veel aastaringset asutust säilinud. Abrukal kohtame rikkalikult pärandkultuuri nii vanade talukohtade, tuulikute kui ka surnuaia näol. 
  Vaata lähemalt

 • Niidurüdi talgud Käina lahe ääres II

  Niidurüdi talgud Käina lahe ääres II 23. - 26. august 2018

  Sellel korral pakime oma seljakotid ja seilame oma vaprate kaastalguliste nõu ja jõuga appi Käina lahe äärde. Tubli talupere on oma rannaniitu lindude ja muu elustiku jaoks hooldanud aastaid, kuid kuna seal on kadakas eriti kange levima, on kindlasti vaja ka meie talguliste panust, et võsale uut ja vana näidata. Sel talgul liituvad meiega ka rahvusvahelised vabatahtlikud.

  Vaata lähemalt

 • Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes

  Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes 19. - 22. august 2018

  Eestist on leitud tervelt 14 liiki nahkhiiri. Paljud neist on aga siin oma leviala põhjapiiril ning seetõttu haruldased. Kuna siinmail ei leidu piisavalt palju looduslikke koopaid, kus nahkhiired saaksid talveunes karmi talveaja mööda saata, sõltuvad need tiivulised loomakesed inimkätega loodud rajatistest. Talvituvaid nahkhiiri leidub näiteks vanades kaevanduskäikudes, keldrites, kindlustes ja muudes hoonetes.
  Vaata lähemalt

Värsket 

 • Eestimaa Looduse Fondi talgute suvekool ühendab looduskaitse ja pärandkultuuri 19. juuli 2018

  Järjekorras viies Eestimaa Looduse Fondi (ELF) talgute suvekool toob 19.-22. juulil talgusõbrad Alam-Pedja looduskaitsealale Palupõhja, et üheskoos vikatitega puisniidul heina niita, töötegemise vahele harivates töötubades osaleda ja pärimusmuusikat ning piirkonna mitmekesist loodust nautida.
  Loe edasi

 • Eripakkumine noortele: talgutele ühe euro eest! 27. juuni 2018

  ELFi talgud on suurepärane koht, kus lisaks kehale ja vaimule kasulikule tööle ning looduskaunite paikade väisamisele saada juurde uusi vahvaid sõpru-tuttavaid. Selle pärast innustame igas vanuses mehi ja naisi talgutel osalema. Teadupärast võib aga (üli)õpilastel ja iseseisvat elu alustavatel noortel osalemine raha taha jääda. 2014. aastal pakkusime noortele talgulistele võimalust osaleda ELFi talgutel kõigest ühe euro eest. Tänavu tuleb see võimalus taas!
  Loe edasi

Hoia end kursis